Dlaczego chcesz założyć bloga?

Moda

Postanowiłam od czasu do czasu pisać tu o radach i wskazówkach dotyczące blogowania, warto więc zacząć od osób, które dopiero zaczynają myśleć o założeniu bloga modowego, a które nie wiedzą, gdzie zacząć, więc oto moje proste porady dla wszystkich.

Dowiedz się, dlaczego chcesz założyć blog i co chcesz przez to osiągnąć.

Zanim dowiesz się, JAK założyć blog, ważne jest, aby dowiedzieć się, DLACZEGO chcesz założyć blog. Chcesz założyć blog, żeby zarabiać? Znaleźć nowych przyjaciół? Zachować cyfrowy zapis swojego życia? Ponieważ wygląda na to, że robią to wszyscy inni, więc zastanawiasz się, dlaczego nie? Na to pytanie nie ma żadnej błędnej odpowiedzi (mimo tego, co niektórzy mogą myśleć!), nie ma też jednej odpowiedzi, ale odkrycie dlaczego założyć bloga, i co masz nadzieję zyskać dzięki temu doświadczeniu, pomoże Ci skupić swój umysł i określić, w jaki sposób osiągniesz te cele. Kiedy już opracujesz, co chcesz osiągnąć z blogowania, zalecam napisanie tego, tak abyś miała do czego wracać w miarę rozwoju bloga.

Wybierz nazwę swojego bloga.

Wybór nazwy bloga to coś, co jest problemem wielu blogerów. Jest to oczywiście decyzja bardzo osobista, ale moje główne wskazówki są następujące. Nie wybieraj niczego zbyt konkretnego, co mogłoby Cię skłonić jedynie do blogowania na dany temat. Bez względu na to, na ile jesteś pewien, że chcesz pisać na przykład o modzie, radzę nie wybierać nazw takich jak „Modowy Blog Lizy” (zwłaszcza jeśli nie masz na imię Liza), ponieważ oznacza to, że zmiana tematu będzie oznaczała również zmianę nazwy Twojego bloga. Upewnij się, że nie ma żadnych innych blogów lub marek, które już używają tej nazwy. Sprawdź, czy adres URL i nazwy w mediach społecznościowych są dostępne dla wybranego imienia i nazwiska – może ktoś już nazywa się podobnie jak Ty?

Być możesz znaleźć poradniki jak zainstalować WordPressa – nie trzeba do tego znacznych umiejętności technicznych. Warto jednak pamiętać o instalacji tematów. Pierwsza instalacja prawdopodobnie nie wygląda nic podobnego do błyszczących, eleganckich blogów, które widziałaś. To dlatego, że potrzebujesz motywu – lub ubrania Twojego bloga, żeby to ująć inaczej.

Kiedy po raz pierwszy wejdziesz na swój blog, będzie on miał ogólny motyw generowany przez WordPress/Blogger/Tumblr, lub inną platformę blogową, której używasz. Możesz to zmienić na wszystko, co chcesz: dokładny motyw temat będzie zależał od platformy, której używasz, ale wszystkie trzy z tych, o których wspomniałem, mają wiele darmowych szablonów, z których możesz wybierać. Jeśli jesteś gotowa zapłacić nieco więcej, szybko znajdziesz też premiowe szablony dobrej jakości!

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *