jeansy damskie

Jeansy damskie czy jeansy męskie – co wybrać?

Moda

Po prostu nie rozumiem aktualnego trendu jeśli chodzi o jeansy damskie. Byłam już dłuugo w związku na dystans. Mój chłopak i ja mieszkaliśmy w różnych krajach i za każdym razem, gdy mnie odwiedzał, zyskiwałam parę sztuk chłopięcych ubrań w mojej garderobie. Oczywiście, były to jego podkoszulki, jeansy, kurtki, które „przypadkowo” zapomniał spakować. Ale oczywiście dobrze wiedział, że lubię nosić jego rzeczy, kiedy nie jestem w stanie go pieścić. Wolałam po prostu nosić jego stare spodnie, kiedy go brakowało, niż nawet najmodniejsze jeansy damskie na jesień. Oczywiście nie były one szczególnie seksowne, wyglądały na luźne, zużyte, ale w przeciwieństwie do popularnych jeansów boyfriendów ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/jeansy, były po prostu prawdziwe. Były miękkie, ponieważ były znoszone, wygodne i rozciągnięte we właściwych miejscach. Ani ja, ani Michał nie palimy, ale spodnie miały dziwny zapach. Po prostu nie rozumiem, dlaczego producenci jeansów damskich promują styl boyfriendów.

Jeansy damskie dla każdej z nas

jeansy damskieTe trendy w ubraniach chłopięcych, „steal his jeans” pojawiły się nie tylko dlatego, że dziewczyny chcą wyglądać ładnie, ale dlatego, że główne marki odzieżowe chcą mieć prawa autorskie do naszych relacji, produkując jeansy damskie stylizowane na męskie! To nic nowego. Podobnie jak androgyniczne trendy. Bądźmy szczerzy, trend boyfriendów nie został wynaleziony przez Coco Chanel, ale jest znacznie starszy. Sarah Berhnardt słynęła z noszenia garniturów, a później Marlena Dietrich pojawiła się w perfekcyjnie dobranych damskich garniturach. Każda dama nosi dziś jeansy damskie na jesień..

Osobiście uważam, że jest to kwestia klasy społecznej – kobiety opisane powyżej są kojarzone z wyższą klasą. Kiedy wyobrażasz sobie kobietę ubraną w koszulę w kratą i jesienne jeansy damskie lub męskie dżinsy, widzisz, że jest dziewczyną z klasy robotniczej. Jednak kobieta w eleganckiej marynarce wydaje się być dekadentką, rozpuszczoną arystokratką, a żadna z nich nie jest typową kobietą z którą większość z nas mogłaby się utożsamaić. Nie jest to „chłopięca moda”, bo nie chodzi o wyczołganie się z łóżka i zakładanie pierwszych spodni, które znalazłaś. Moda powinna być spontaniczna!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *