marynarka damska

Marynarka damska musi pasować do ubioru…

Moda

Wiele kobiet kupuje modne garnitury damskie, ale bardzo popularne są również rozdzielne garnitury – kupuj oddzielnie marynarki damskie, żakiety, blezery i oddzielnie spodnie, spódnice i sukienki. Wielu producentów marynarek oferuje je oddzielnie, można je dowolnie mieszać i dopasowywać. Dobry garnitur powinien jednak wyglądać lepiej. Przede wszystkim, warto pamiętać, że marynarka damska musi pasować do całego ubioru. Tworzenie nowego ubioru z istniejących już elementów powinno być bardzo łatwe, jeśli jesteś na tyle inteligentna, aby połączyć je pod względem kolorystykę.

marynarka damska

Weź pod uwagę rady producentów garniturów damskich – twoja marynarka damska powinna być w tym samym neutralnym odcieniu co spodnie lub spódnica. Jednak tak naprawdę wszyscy wiemy, że po pewnym czasie może to stać się bardzo monotonne do noszenia. Zamiast tego myślmy w kategoriach chmury – należy połączyć doły i górę korzystając z koła barw i wiedzy, jak efektywnie łączyć różne kolory. Góry i doły mogą być zarówno w ciepłych neutralnych kolorach jak beże i brąz… lub zimne neutralne barwy jak czerń i odcienie szarości. Można na przykład przejść od ciemnogranatowej marynarki damskiej do czarnej spódnicy lub od granatowej spódnicy z marynarką indygo, ale nie powinno się łączyć czarnego dołu z jasnoniebieską górną częścią stroju!

Aby przytoczyć kolejny przykład, jeśli chcesz nosić czarny, który jest nową czernią, możesz założyć ciemną parę spodni i czarną jedwabną bluzkę zapinaną na guziki… i dobrać do tego szarą kurtkę lub wzorzysty blezer na górze. Spodnie i spódnice powinny trzymać się podobnych zasad – możesz zechcieć wybrać spódnicę z odważnym, monochromatycznym geometrycznym wzorem albo ładną czarną sukienkę, która będzie dobrze łączyć się z żakietami albo czymś jak marynarki damskie.

Oczywiście neutralne marynarki damskie mogą się prędko znudzić, prawda? Dodaj odrobinę koloru do tych strojów, na przykład przy użyciu akcesoriów takich jak jedwabne, czerwone apaszki w atrakcyjny wzór. Czarną bluzkę można zastąpić szarą z widocznym, kolorowym haftem. To jest siła noszenia separatek – prosty garnitur w jasnym, charakterystycznym kolorze można rozbić i dopasować do innych neutralnych elementów w szafie.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *