Moja stylizacja pod nowe buty – powrót do lat 90

Moda

Zdałam sobie sprawę, że nie piszę tu o wielu stylizacjach. Postanowiłam więc napisać coś o moim nowym nabytku ze strony https://zoio.pl/obuwie – są to eleganckie ciemne buty – glany, buty bojowe, martensy, jak zwał tak zwał. Postanowiłam więc powrócić symbolicznie do lat 90. i dopasować moje buty do klasycznego stroju.

Zaczęłam od dopasowanej czarnej koszuli. Chodzi o to, aby wrócić do stylu grunge z wczesnych lat 90., gdzie pierwsze buty bojowe miały szansę na wyróżnienie się z twojego kostiumu. Podczas gdy czarne t-shirty niekoniecznie były modne w erze grunge, czarny jest ponadczasowy i prosta czarna, dopasowana koszulka stanowi miłą neutralną bazę dla reszty stroju.

Kolejną podstawą była koszula w kratę. Flanelowa szkocka krata to emblemat grunge’u. Aby oddać swój hołd grunge’owi, wybierz koszulę, która lekko sięga do twojej talii i zostaw ją otwartą w części lub w całości, aby pokazać czarną koszulkę pod spodem. Możesz trzymać się klasycznego czerwono-czarnego schematu kolorów lub możesz wybrać coś bardziej nowoczesnego jak zielony czy niebiesko-czarny zestaw.

Załóż parę podniszczonych dżinsów. Nic nie mówi grunge tak jak dżinsy z dziurami, po kąpieli w wybielaczu. Mogą być dowolnego kroju – wprawdzie boyfriendy stały się popularne stosunkowo niedawno, ale luźne spodnie dobrze się sprawdzają.

Wsuń parę rajstop pod dżinsami. Rajstopy są tylko opcjonalne, ale dodają odrobinę nowoczesnego stylu. Ja wybrałam parę czarnych rajstop, które wyglądają bardzo elegancko i pasują do dopasowanej czarnej koszuli, która służy jako podstawa mojego stroju.

No i wybrałam nowe, lśniące glany. Owszem, możesz nosić zużyte, wytrzymałe buty z tym strojem, aby pasować do stylu lat 90., ale jeśli chcesz wyglądająć stylowo według dzisiejszych standardów, para wypolerowanych czarnych glanów będzie działać lepiej.

Unikaj makijażu i akcesoriów. Wszelkie kosmetyki, które nosisz, powinny być użyte, aby podkreślić naturalną urodę cery, ale nie przesadzaj z tym, jak dziewczęco lub kobieco wyglądają na twarzy. Jeden lub dwa duże, masywne dodatki mogą być eleganckim akcentem, ale zbyt plisowane, kolorowe lub delikatne dodatki nie będą pasować. Ja wybrałam ćwiekowaną torbę na ramię, czarne okulary a’la „hipster”, i kolczyki pasujące do flanelowej koszuli.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *