Nie bądź ofiarą mody!

Moda

Co to jest „ofiara mody”? To potoczny amerykańskie określenie dla kogoś, kto źle wygląda właśnie dlatego, że śledzi najnowsze trendy w modzie bez względu na swój własny wygląd. Jest to dziewczyna, która po prostu kupuje odzież, które noszą ostatnio Kardashianki, lub przytłacza własną sylwetkę dużą ilością akcesoriów. W rzeczywistości, trzeba zaakceptować, że nie każdy trend będzie pasował do każdej osoby i że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna moda dla każdego. Jeśli nie chcesz być ofiarą mody, musisz nauczyć się rozwijać własne poczucie stylu, a także znaleźć ubrania, których powinnaś unikać.

Znajdź ubrania, które pasują do twojej sylwetki i twoich gustów. Wiele możesz przeczytać o typach ciała i odcieniach skóry. Ale trzeba też wziąć pod uwagę sklepy z modą – kupuj w sklepach, które osobiście lubisz, a nie w sieciach, które są na topie. Jeśli nie znajdziesz modnych strojów, nie zmuszaj się do noszenia ubrań, których nie lubisz. Będziesz ofiarą mody również wtedy, gdy będziesz niezadowolona z najnowszych ubrań, wydając pieniądze tylko na markę.

 

Zaakceptuj swoje ciało! Każdy ma wady, ale trzeba z nimi żyć. Chociaż możesz i powinnaś się poprawić, schudnąć, dbać o swoją cerę, jest wiele czynników, którym nie możesz zaprzeczyć. Poznaj swoje problematyczne obszary i szukaj sposobów na ich zamaskowanie. Ogólnie rzecz biorąc, należy zrównoważyć tłustsze części ciała, zwracając uwagę na te szczuplejsze. Jeśli masz budowę jabłka, masz szeroki tors, ale pewnie bardzo szczupłe nogi. Nie maskuj ich luźną, obwisłą odzieżą, bo będziesz wyglądać jeszcze bardziej tłusto. Nie zwracaj uwagi na swoje wady – krótkie sukienki mogą wyglądać ładnie na drobnych dziewczynach, ale będziesz wyglądać niedorzecznie, jeśli jesteś bardzo wysoka, bo sprawią, że będziesz olbrzymką w za krótkiej sukience.

 

Musisz znać swój rozmiar – wykonaj dokładne pomiary i porównaj je z odpowiednią tabelą rozmiarów. Pamiętaj, aby mierzyć też mniej widoczne pomiary, jak grubość bioder.. Zmierz talię i biodra zarówno w najgrubszych, jak i najcieńszych partiach, jest to bardzo ważne. Czasami można wcisnąć się w mniejsze rozmiary, ale wtedy będziesz wyglądała nie na szczupłą, ale jak gruba kobieta w za małych ubraniach.

 

I wreszcie, noś ubrania z głową – patrz na wzory, a nie marki, wybieraj ubrania na podstawie tego, jak wyglądają, a nie kto je stworzył czy nosił.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *