Spodnie dresowe – czy można dopasować je do modnego stroju?

Moda

Czasem jest trudno dopasować spodnie do modnego stroju. Dla większości z nas spodnie dresowe są na tyle ogólne, że można je połączyć z prostym swetrem, bluzą, luźnym blezerkiem i czapeczką z daszkiem. Oczywiście, to nie jest zły styl, ale jest też wiele innych stylizacji możliwych do realizacji. Oczywiście, spodnie dresowe są ostatecznym nieformalnym ciuchem, więc nie należy ich nosić do pracy lub na wieczorne imprezy – moja znajoma przyszła na noc standupu w dresie, i wszyscy w barze się na nią gapili. Na przykład zalecanym nieformalnym wyglądem mogą być luźne dresy z luźną kamizelką, masywny szal i okulary przeciwsłoneczne.

Oczywiście spodnie dresowe wymagają sportowych butów, trampków lub adidasów, najlepiej kontrastujących z kolorami spodni. Nie trzeba nosić ciężkich butów, takich jak buty turystyczne, lepiej jest nosić buty do biegania lub płaskie buty sportowe jak klasyczne converse’y o białych noskach. Wysokie obcasy dobrane do szarych dresów wydają się być samobójstwem, ale być może poradzisz sobie z sandałami na koturnach lub podobnym obuwiem. W przypadku bardziej wyrównanego dopasowania dresów (bliższych chyba leginsom czy yoga pants) można nosić wysokie buty, szczególnie zimą.

W ogóle dresy są bardzo pożyteczne zimą. Kiedy jest stopień mrozu na zewnątrz i musisz dostać się do klasy lub biura o 8 rano, czasami potrzebujesz więcej niż tylko pary dżinsów czy legginsów. Oczywiście twój szef lub profesor może się gniewać, ale czasami to dobry wybór. Ciepłe dresy grzeją zimą, a pod nie możesz wsunąć dodatkową warstwę, którą zdejmiesz po przyjściu do pracy.

Jeśli chcesz dopasować dobry top do swych dresów, musisz dopasować go do sezonu. Lato wymaga luźnej, płynącej koszulki, na wiosnę noś bardziej dopasowaną krótką koszulkę, a jesienią możesz nosić koszule z długim rękawem. W zimie można nosić luźny sweter lub bluzę dresową z kapturem pasującą do spodni. Wolę, gdy top jest kontrastujący z dołem: luźne dresy wymagają bardziej obcisłych koszulek, a jeśli chcesz pokazać się jako kobieca, skontrastuj niezbyt pochlebne spodnie z ładnymi, pokazującymi ciało bluzkami z dekoltem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *