Topy i moje ramiona… to możliwe!

Moda

Pewnego letniego dnia spędziłam 40 minut, starając się ubrać. Minęła minuta, zanim wybrałam idealną sukienkę i 39 minut, by znaleźć kardigan, który zakrywałby moje ramiona bez zalania mnie potem w letnich upałach. Okazuje się, że czegoś takiego nie ma. Siedząc w metrze zaobserwowałam moje odbicie w oknie. Wszyscy wokół mnie nosili krótkie spodenki, topy i sukienki a ja wyglądałam, jakbym czekała na śnieg.

Z pewną ulgą podwinęłam rękawy kardiganu do łokci, a gdy przesunęłam ręce, zauważyłem coś. Mimo, że miałam na sobie sztywny gorący kardigan, który zakrywał tłuszcz ramion, wciąż widziałem, jak „skrzydła nietoperza” widoczne były w tkaninie. Dorastając jako duża dziewczynka, starałam się przykryć tłuszczyk wszystkim, od luźnych ubrań po ciasne ciuszki, a potem na moje topy damskie nakładałam duże bluzy i rozpinane kardigany.

topyZdałam sobie sprawę, że nawet jeśli kupiłam jakąś krótką koszulkę, nikogo nie oszukuję ukrywając grube ramiona. Mogły być zakryte tkaniną, ale za każdym razem, gdy się poruszałam, moje ręce machały „hellooooooo! Próbowałam ukryć coś, czego nie da się ukryć. A mój kardigan -komfortowy ale i gruby jak koc sprawił, że było mi gorąco i nieprzyjemnie.

Chciałabym powiedzieć, że właśnie w tym momencie zdjęłam kardigan i uwolniłam się od łańcuchów kardiganów i innych bluz odsłaniając ładne topy dla dziewczyn, ale nie było to takie łatwe. Mimo, że myślałam o tym, że będę bez rękawów i pozwolę rękom chłodzić się na wietrze, wciąż miałem do rozważenia fałdki. Ukrywam je od siódmej klasy! Moja splątana sieć problemów z obrazem ciała musiała być powoli odkrywana. Czy świat był gotowy na galaretę na moich ramionach? Co gorsza, czy jestem przygotowany do pokazania moich rozstępów w pasiastych bluzeczkach?

Z czasem zdałam sobie sprawę, że bez względu na to ile „letnich swetrów” i luźnych topów kupuję, prawda jest taka: Nie można ukryć tłuszczu. Jestem dużą dziewczyną z dużymi ramionami i rozstępami. Mogę tracić 39 minut każdego ranka, starając się uchronić świat przed moimi tłustymi ramionami, lub w ciągu minuty mogę założyć słodką letnią sukienkę i zaoszczędzić te 39 minut by zająć się czymś bardziej produktywnym.

Od roku noszę topy bez rękawów, ale od tego czasu czułam się całkiem wyzwolona. Nie rujnuję już pięknie wykonanych sukienek szalami i dużymi chustami. Noszę topy bez rękawów na siłownię. I nawet raz na pierwszą randkę poszłam bez rękawów, co było dla mnie ogromnym osiągnięciem.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *